طراحی تراکت در تبریز

تراکت یا بروشور بزرگه‍ای تبلیغاتی برای جلب توجه و اطلاع رسانی به مردم است. تراکت‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلف به صورت تک رو و دو رو طراحی می‌شوند. با توجه به نوع کسب‌وکار شما تراکت می‌تواند به صورت سیاه و سفید و یا رنگی طراحی و چاپ شود.
درخواست مشاوره رایگان

اهمیت طراحی تراکت در تبریز

می‌توان گفت طراحی تراکت یکی از کم هزینه‌ترین روش‌های تبلیغاتی است. برای کسب‌وکارهایی که تازه تاسیس شده‌اند و می‌خواهند با کمترین هزینه نظر مخاطبان خود را جلب کنند گزینه به صرفه‌تری است. با طراحی تراکت تبلیغاتی می‌توانید هم نام و لوگو برند خود را بعه افراد مورد نظرتان نشان دهید و هم اهداف و یا محصولات ویژه‌ خود را به صورت خلاصه به آن‌ها معرفی کنید. تبریز از نظر وسعت شهر کوچکی است و با انتخاب بهترین روش تبلیغات می‌توانید به راحتی تجارت خود را به افراد این شهر مهم، بشناسانید.

چاپ تراکت تبریز

در تبریز می‌توانید از خدمات چاپ تراکت در چاپخانه‌ها و مراکز چاپ مختلف استفاده کنید. برخی از مراکز چاپ در تبریز که می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند عبارتند از:

چاپخانه‌های متعددی که در مراکز تجاری و صنعتی مختلف در شهر تبریز واقع شده‌اند.استفاده از خدمات چاپ آنلاین، که امروزه بسیاری از چاپخانه‌ها این خدمات را ارائه می‌دهند و شما می‌توانید طرح خود را آپلود کرده و سفارش دهید.مراجعه به فروشگاه‌های متخصص چاپ و دارای امکانات چاپی مختلف که در سطح شهر فعالیت دارند.از خدمات چاپگرها و مراکز چاپ محلی در منطقه‌ی تبریز استفاده کنید.قبل از انتخاب مرکز چاپ، بهتر است قیمت‌ها، کیفیت چاپ و زمان تحویل را از چند منبع مختلف مقایسه کرده و مطمئن شوید که با توجه به نیازهای خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

انواع تراکت

با توجه به علاقه و بودجه خود می‌توانید یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب کنید.

تراکت کرافت

طراحی تراکت بر روی کاغذی با بافت کاهی

تراکت سیاه و سفید

اطلاع رسانی برای شروع یک کسب‌و کار

تراکت رنگی

منو رستوران‌ها و تبلیغات کسب‌وکار

ویژگی های تراکت

در نظر گرفتن مخاطب هدف

برای طراحی تراکت باید مخاطب خود را بشناسید و باتوجه به الگوی رفتاری آن‌ها فونت، ترکیب رنگ و تصاویر و... را انتخاب کرده و تراکت را طراحی کرد.

استفاده از تصاویر مناسب و اثرگذار

تصاویر تاثیر مثبتی در طراحی تراکت و مفهومی که از طریق آن می‌خواهیم به مخاطب برسد خواهد داشت، پس در انتخاب آن‌ها دقت بیشتری را باید صرف کرد.

استفاده از برجسته‌نویسی

برای تراکت‌هایی که نکات مهمی دارد و نیاز است مخاطب به آن‌ها بیشتر دقت و توجه نشان دهد باید به صورت برجسته و با فونت بزرگ‌تر نوشه شود مانند تخفیف‌ها یا حراجی‌ها.

رعایت فونت و ترکیب رنگ

هر فونت و ترکیب‌رنگی که در تراکت استفاده می‌شود باید به درستی و با توجه به مخاطب آن کسب‌وکار انتخاب شود.

استفاده از محتوای درست

نوشته‌ای که روی تراکت درج می‌شود باید دارای متنی ساده و قابل درک باشد تا هر فردی که آن را می‌خواند هدف از طراحی تراکت را درک کرده و متوجه شود.

درج اطلاعات تماس

هدف اصلی طراحی تراکت جذب مخاطب به یک رویداد یا کسب‌وکار تازه تاسیس شده است. باید توجه شود که اطلاعات تماس به درستی بر روی تراکت درج شود.

مزایای طراحی و چاپ تراکت

طراحی و چاپ تراکت یکی دیگر از روش‌های برندسازی و توسعه کسب و کار به شمار می‌آید. با این روش می‌توان برند و کسب و کار را به افراد زیادی معرفی کرد. طراحی تراکت مزایای زیادی برای کسب و کار دارد. به عنوان مثال می‌توان گفت که باعث معرفی بیشتر خدمات و کالاها می‌شود. همچنین تراکت یکی از کم هزینه‌ترین گزینه‌های تبلیغاتی است که باعث ایجاد تبلیغات گسترده و بدون محدودیت می‌شود.

نکات مهم در طراحی تراکت

 1. طراحی تراکت باید متناسب با نوع کسب و کار باشد.
 2. جملات استفاده شده در تراکت باید کوتاه و ترغیب کننده باشد.
 3. ویژگی اصلی و نکات قوت کسب و کار نسبت به رقیبان به صورت برجسته ارائه شود.
 4. در طراحی از سایز و فونت مناسب شود.
 5. از نمادها و جلوه‌های بصری مناسب در طراحی تراکت استفاده شود.

اصول طراحی تراکت

 • مخاطب شناخته شده باشد

شناخت مخاطب و آگاهی در مورد علایق و سلیقه آن، یکی از اصلی‌ترین اصول در طراحی تراکت تبلیغاتی است. پس در اصل قبل از هر اقدامی باید مخاطب را شناخته و سپس اقدام به طراحی کرد.

 • از عناوین کاربردی استفاده شود

هرچقدر که در طراحی تراکت از عناوین کاربردی و با مفهوم استفاده شود، به همان میزان می‌تواند مخاطب را به خود جذب کند. پس عناوین کاربردی با فونت بزرگتر را در طراحی تراکت در نظر بگیرید.

 • تراکت به عنوان تبلغیات در نظر گرفته شود

تراکت اصولا یک روش تبلیغاتی است و زمانی بکار گرفته می‌شود که کسب و کار در روش‌های تبلیغاتی دیگری قابل تبلیغ نباشد. طراحی تراکت توسط کارفرما زمانی سفارش داده می‌شود که کسب و کار نیاز به تبلیغات میدانی داشته باشد.

 • مطالب مرتب باشد

یکی از اصلی‌ترین اصول در طراحی تراکت مرتب بودن مطالب ارائه شده است. از درهم و برهم بودن نکات داخل تراکت جدا خودداری کنید.

 • از اشکال و تصاویر زیبا استفاده شود

استفاده از اشکال هندسی و یا تصویر زیبا در طراحی تراکت، سبب می‌شود طرح در نظر بیننده جذاب‌تر دیده شود.

 • متن و محتوای تراکت باید کوتاه و مفید باشد

به هنگام طراحی تراکت محتوای موجود را به طور خلاصه و کوتاه باید ارائه کرد. چون مخاطب زمان و حوصله کافی جهت خواندن مطالب اضافی را ندارد.

 • شماره تماس و راه‌های ارتباطی به هنگام طراحی تراکت ذکر شود

اشاره به شماره تماس در قسمت پایینی تراکت به خواننده حس اطمینان و اعتماد می‌دهد. پس جهت پیشرفت در کار دادن اعتماد به مشتری مهم است. این عامل هم یکی دیگر از اصول طراحی تراکت است.

 • از فونت مناسب استفاده شود

استفاده از فونت مناسب یکی دیگر از اصول طراحی تراکت است. پس به هنگام طراحی باید از مناسب بودن فونت اطمینان حاصل کرد. فونت مناسب خوانایی را برای مخاطب آسان کرده و توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند.

 • اصل تا کردن رعایت شود

تراکت‌ها پس از طراحی ممکن است تا شوند و ب شکل دفترچه در بیاید. پس باید به هنگام طراحی تراکت اصل تا کردن رعایت شود. رعایت این اصل می‌تواند برای مخاطب خاص و جذاب باشد.

قیمت و تعرفه‌های طراحی تراکت در تبریز وب‌گستر

طراحی با 3 اتود
250هزار 499هزار
/تومان/سالانه
طراحی اختصاصی از صفر
همراه 3 بار ویرایش
ارائه فایل اصلی
کیفیت عالی
قابل ویرایش مجدد
فایل استاندارد
مناسب تمام کسب و کارها
طراحی با 2 اتود
200هزار 249هزار
/تومان/سالانه
طراحی از صفر
همراه با 2 اتود
ارائه فایل اصلی
کیفیت عالی
فایل استاندارد
قابل ویرایش مجدد
مناسب تمام کسب و کارها
طرح آماده
50هزار 119هزار
/تومان/سالانه
یک طرح آماده انتخاب شده
و مشخصات جایگزین می‌شود.
ارائه فایل اصلی

فایل اصلی طرح در اختیار مشتری قرار می‌گیرد.

فایل استاندارد
کیفیت عالی
قابل ویرایش مجدد
مناسب تمام کسب و کارها

با ما در ارتباط باشید.

اگر می‌خواهید سفارشی را ثبت کنید اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا در اسرع وقت تیم ما با شما تماس بگیرند.

  سوالاتی که شما پرسیدید.

  چرا باید وب‌سایت داشته باشیم؟

  امروزه با پیشرفت دنیای دیجیتال داشتن یک وب‌سایت خوب تاثیرات مثبت زیادی را در کسب و کارتان خواهد گذاشت. برای مشتریانتان قوت قلب خواهد بود و به آنها این تضمین ‌را می‌دهد که گسب و کار شما حرفه‌ای و قابل اعتماد است. با داشتن یک وب‌سایت از هر قشر و موقعیت جغرافیایی می‌توانید مخاطب جذب کنید.

  پشتیبانی سایت طراحی شده به چه صورت خواهد بود؟

  سایت‌هایی که طراحی شده‌اند در صورت نیاز و خواست مشتری توسط تیم پشتیبانی ما حمایت می‌شوند و تغییرات لازم در آنها اعمال می‌شود. در صورت تحویل پروژه تا چند ماه اول پشتیبانی رایگان خواهد بود.

  چگونه می‌توانم پروژه جدید سفارش بدم؟

  برای ثبت سفارش هر کدام از خدمات ما می‌توانید در بخش تماس با ما اطلاعات خود را ثبت کنید تا در اصرع وقت با شما تماس بگیریم.