بررسی و آنالیز سئو داخلی

سئو سایت به عوامل و اصولی مرتبط است که با رعایت کردن آن موارد می‌توان گفت سایت شما از لحاظ سئو بهینه شده است.

یکی از عوامل مهم سئو داخلی است. خیلی از طراحان و مدیران سایت به سئو داخلی اهمیت نمی‌دهند و تمرکز خود را بر روی سئو خارجی می‌گذارند؛ اما باید بدانید در صورت نداشتن سئو داخلی درست، سئو خارجی بیشتر مواقع بی نتیجه است، هرچند که برای آن هزینه زیادی صرف کنید باز هم تاثیر زیادی بر سایت شما نخواهد گذاشت. سئو داخلی برای شما از جهات زیادی مفید خواهد بود که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

سئو داخلی

سئو داخلی چیست؟

برای فهمیدن سئو داخلی از یک تعریف ساده استفاده می‌کنیم. سئو داخلی به اقدامات و فعالیت‌هایی که داخل سایت، برای افزایش رتبه توسط موتورهای جستجو، انجام ‌می‌گیرد را می‌گوییم. اقداماتی که در داخل سایت انجام می‌گیرد برای بهتر فهمیدن موتورهای جستجو و درک آن از سایت شما است. سئو داخلی در طول زمان باعث می‌شود سایت شما در رتبه‌های اول قرار بگیرد و مخاطب زیادی جذب سایت شما شود. مخاطب‌های جذب شده برای سایت، ایجاد ترافیک می‌کنند و این برای موتورهای جستجو جذاب خواهد بود و سایت شما را ارزشمند تلقی می‌کنند. برای رسیدن به این هدف نیاز است که به صورت مداوم به سئو داخلی سایت توجه شود.

دلیل مهم بودن سئو داخلی

سئو سایت از چند جنبه انجام می‌گیرد. سئو تکنیکال، سئو خارجی و سئو داخلی. هر کدام از این موارد مهم هستند و برای سایت تاثیر دارند. اگر دو مورد اولی یعنی سئو تکنیکال و سئو خارجی انجام گیرند و سئو داخلی جدی گرفته نشود، آن دو نیز زیاد تاثیری نخواهند داشت. در سئو داخلی ما به سئو محتوا و استفاده درست از لینک‌های داخلی می‌پردازییم که هر کدام از آن‌ها تاثیر چشم‌گیری را بر روی سایت خواهند گذاشت.

محتوای بهینه که در آن از کلمات کلیدی استفاده شده باشد به الگوریتم‌های گوگل می‌فهماند که سایت شما همان چیزی است که مخاطب می‌خواهد؛ پس سایت شما را به کاربران زیادی نشان می‌دهد. کاربران روی سایت شما کلیک می‌کنند و به اصطلاح ترافیک ارگانیک را روی سایت شما ایجاد می‌کنند. نتیجه همه عملیات بالا باعث کسب جایگاه‎‌ خوب در گوگل می‌شود.

عوامل موثر بر سئو داخلی

حال که متوجه اهمیت سئو داخلی بر سایت و تاثیر آن شده‌اید، می‌خواهیم عواملی را ذکر کنیم که با رعایت آن‌ها پیشرفت سایت خود را خواهید دید.

تگ‌های هدر

عنوان سایت اولین چیزی است که موتورهای جستجو با چک کردن آن به محتوای سایت شما پی می‌برد. برای بهنیه بودن عنوان سایت بهتر است از یک تگ H1 استفاده کنید و حداقل یک تگ H2 داشته باشید.

عنوان صفحه

در عنوان صفحه باید از کلمات کیلیدی استفاده کنید. اما کلمات کیلیدی چه کلماتی هستند؟ کلماتی که کاربران در گوگل جستجو می‌کنند به عنوان کلمات مهم و کیلیدی در گوگل ثبت می‌شوند. شما با انتخاب یک عنوان درست، ربات‌های گوگل نوشته شما را مفید در نظر می‌گیرد. در متن نیز بهتر است از این کلمات کیلیدی استفاده کنید. با بهینه بودن عنوان سایت، تعداد زیادی کاربر روی سایت شما کلیک می‌کنند و باعث افزایش نرخ ترافیک سایت می‌شوند.

urlهای بهینه شده

موتورهای جستجو url صفحات شما را بررسی می‌کند تا بخشی از محتوای آن را درک کند. بهتر است در urlها از کلمات کیلیدی استفاده کنید. تا حد امکان از کلمات کیلیدی معنادار استفاده کنید. در بین کلمات از خط استفاده کنید.

لینک سازی‌های داخلی و خارجی

در بین نوشته‌هایتان از لینک های داخلی و خارجی استفاده کنید.با این کار مطالبی که از لحاظ موضوعی به هم مرتبط است را به هم متصل می‌کنید. کلمه‌ای که به آن لینک می‌دهید باید دقیقا مرتبط با آن لینک باشد تا الگوریتم‌های گوگل محتوای آن را متوجه شوند.

سئو تصاویر

تصاویر نقش مهمی را در سایت شما دارند. به حجم تصاویری که در سایت خود آپلود می‌کنید توجه کنید که بهینه و کم باشند چرا که بر سرعت سایت شما تاثیر می‌گذارند. مورد دیگر که اسمی که برای تصاویر انتخاب می‌کنید باید با مفهوم باشد. اسم‌های انتخاب شده برای تصاویر را با خط فاصله از هم جدا کنید و سعی کنید از کلمات کیلیدی استفاده کنید.

در آخر:

در دنیای اخیر همه به سمت کسب و کار اینترنتی می‌آیند و درنتیجه رقبا زیاد می‌شود. برای دیده شدن سایت‌تان نیاز به بهینه بودن آن و سئو خوب دارید. اگر واقعا می‌خواهید در فضای اینترنت پیشرفت کنید باید حتما رقبای خود را بررسی کنید و سئو داخلی سایت خود را جدی بگیرید تا نتیجه مورد نظر را به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *