بررسی و آنالیز سئو خارجی سایت

در سئو سایت دو مورد سئو خارجی و سئو داخلی از اهمیت بیشتری برخوردارند. با داشتن یک استراتژی موفق و درست می‌توانید با چند تکنیک ساده رتبه سایت خود را افزایش دهید. سایت شما برای بهینه شدن نیاز دارد تا محتوا و لینک‌های وارد شده در سایت خود را برای معتبر بودن سایت‌تان، به گوگل نشان دهد. ربات‎‌های گوگل براساس page rank ساخته شده است که در آن به کمیت و کیفیت بک لینکهایی که به سایت شما اطلاق می‌شود، نگاه می‌کند. به نظر شما سئو خارجی به چه عواملی بستگی دارد؟

سئو خارجی

سئو خارجی چیست؟

فعالیت‌هایی که خارج از یک وب سایت برای افزایش رتبه آن سایت، در موتورهای جستجو انجام می‌گیرد را سئو خارجی می‌گوییم. به عبارت دیگر: سئو خارجی یا off page seo به فعالیت‌هایی خارج از سایت گفته‌ می‌شود که برای معتبر و قابل اعتماد بودن سایت‌، از دید گوگل و دیگر موتورهای جستجو انجام می‌شود.

این فعالیت‌ها شامل مواردی چون ایجاد بک لینک، افزایش تعامل، اشتراک‌گذاری در رسانه‌های اجتماعی و برندسازی است.

دلیل اهمیت داشتن سئو خارجی

از نظر الگوریتم‌های گوگل، بک لینک‌ها و سایر سیگنال‌هایی که از خارج وارد داخل سایت شما می‌شود از اهمیت بالایی برخوردار هستند. بین بک لینک‎ها و رتبه‌بندی گوگل ارتباط واضح و متقابلی برقرار است. از نظر گوگل لینک‌ها بخش کوچکی از سئو خارجی هستند. گوگل برای آنکه حجم سایت شما در سرورهای خود را افزایش دهد، به لینک‌های وارد شده به سایت شما توجه می‌کند. موتورهای جستجو محبوبیت و معروفیت سایت‌ شما را در خارج از سایت جستجو می‌کند و آن را ملاکی برای قابل اعتماد بودن سایت شما می‌داند. گوگل به این عمل کاوش در سابقه و اعتبار می‌گوید و همه این تحقیق‌ها را برروی پلت فرم‌های آنلاین انجام می‌دهد.

عوامل موثر بر off page seo

شبکه‌های اجتماعی

امروزه بیشتر جوامع به سمت شبکه‌های اجتماعی روی آورده‌اند و بیشتر وقت خود را در این شبکه‌ها می‌گذرانند. شما می‌توانید با شیر کردن لینک سایت‌ خود در شبکه‌های مجازی، لینک‌ خارجی به سایت خود دهید و هم سایت خود را به صورت ارزان  تبلیغ کنید. با ایجاد تعامل بین مخاطبان و افراد مرتبط با حوزه خود، برندسازی رخ می‌دهد و گوگل سایت شما را مهم تلقی خواهد کرد.

بک لینک‌ها

برای داشتن بک‌ لینک‌های مفید و درست باید به اصولی پایبند باشید زیرا لینک‌ها بخش مهم و تاثیر‌گذار در سئو خارجی هستند. اول از همه باید بدانید سایتی که در آن لینک می‌دهید باید معتبر و یک سایت حقیقی باشد. این کار به اعتبار سایت شما می‌افزاید. در بحث بک‌ لینک‌ها اعتبار و کیفیت دامنه ارجاع شونده به سایت ماهم مهم است و باید معتبر بودن آن را در نظر بگیرید.

تولید محتوا و بازاریابی محتوا

تولید محتوا فقط مربوط به سئو داخلی نیست و سئو خارجی را نیز درگیر می‌کند. به عنوان سئو خارجی می‌توانید در سایت‌های مرتبط با کسب‌وکار خودتان کامنت‌های مفید بگذاری و لینک سایت خودتان را به آن بدهید. این امر از نظر موتورهای جستجو لینک خارجی محسوب می‌شود. از طرف دیگر با این کار بازاریابی محتوا انجام می‌دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *